Haber
13 Kasım 2017 ( 2547 izlenme )
Reklamlar

Aşiretler devrede! 'Savaşa hazırız'

Şehrin önde gelen aileleri, geçtiğimiz hafta başlattıkları genel grevin ardından şartların daha ağırlaştığını belirterek, "Savaşmayı göze aldık" açıklamasını yaptı.

Münbiç'te terör örgütü PKK/PYD'nin ilçedeki gençleri zorla silah altına alma kararı kentteki halkın büyük tepkisine yol açmıştı. 

Bölge halkı daha fazla baskı ve şiddete maruz kalamayacaklarını söyleyerek grev ve gösterilere başlamıştı. Güneş'te yer alan habere göre, aşiretler yayımladıkları son bildiride Arap kökenli gençlerin terör örgütünün saflarında çatışmayacağını ve aşiretlerin birlik olacaklarını duyurdu. 

Aşiretler gerekirse terör örgütü PKK/PYD'yle savaşacaklarını belirtti. PKK/PYD işgal ettiği bölgelerdeki gençlerin 6 ay zorunlu olarak terör örgütüne katılmalarını istiyor. Daha sonra örgüte katılan gençler başka bölgelere kaçırılarak çatışmalarda öne sürülüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ERDOĞAN [One Minute] ▶Benim tepkim moderatöreydi. İsrail'e, Peres'e veya Musevilere değildi. Erdoğan'dan şehit babasına: Karakteri bozuk... SONDAKİKA: KARADENİZ'DE ÇATİŞMA ÇIKTI Ablaların Gizli Kamera Görüntüleri Ortaya Çıktı Şok Eden Görüntüler ve itiraflar