Haber
17 Aralık 2017 ( 1181 izlenme )
Reklamlar

Flaş Haber: Erdoğan'a suikast!

YUNANİSTAN’DA YAKALANDILAR

To Vima gazetesinin haberine göre, Yunanistan'da yakalanarak tutuklanan terör örgütü DHKP-C'nin 9 üyesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast planladıkları iddia edildi.

ERDOĞAN’A SUİKAST YAPACAKLARDI
To Vima gazetesinin emniyet kaynaklarına dayandırdığı haberinde, terör örgütü DHKP-C zanlılarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir saldırı planladıkları ileri sürüldü.

TASLAK ELE GEÇİRİLDİ

Haberde, Yunan polisinin (ELAS) düzenlediği operasyonda ele geçirilen notlarda, örgüt üyelerinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a roketatar, el bombaları ve molotofkokteyleri ile bir suikast planladığını gösteren bir taslağın ortaya çıkarıldığı ifade edildi.

İKİ TARAFTAN ÇAPRAZA ALACAKLARDI
Saldırı planında Erdoğan'a "Akrep" kod adının verildiği belirtilen habere göre, Cumhurbaşkanının konvoyunun geçişi sırasında iki taraftan roketatarlarla saldırı gerçekleştirilecek ve bir grup örgüt üyesi ise aracın arkasından saldırıya devam edecekti.

Haberde, emniyet güçlerinin, Atina'nın doğusundaki Parnitha Dağı eteklerinde gömülü olduğu tahmin edilen roketatar ve mühimmatların bulunması için çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

Kasım ayı sonunda Atina'da üç hücre evine düzenlenen operasyonla yakalanan 9 DHKP-C üyesi Türk vatandaşı, tutuklanarak mahkemeye sevk edilmişti.

Yakalanan terör örgütü üyeleri arasında, 2013'te AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı saldırılarının faili olan, ardından mühimmat yüklü bir botun Sakız Adası'ndan Türkiye'ye geçirilmesine ilişkin Yunanistan'da yakalanan Hasan Biber isimli örgüt üyesinin de bulunması dikkati çekmişti.

siyasetcafe

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rasim Ozan Kütahyalı'ya darbe üstüne darbe BURASI SURİYE DEĞİL...TÜRKİYE'NİN BAŞKENTİ ANKARA...İZLEYİN ŞOK OLACAKSINIZ İstanbul'un giriş çıkışları tutuldu! Tek tek aranıyor ŞEHİT MEZARINDA YAKALANAN ŞOK GÖRÜNTÜ ! SÜBHANALLAH