Haber
19 Aralık 2017 ( 3773 izlenme )
Reklamlar

İlçe halkı ayaklandı! Okullar iki gün tatil edildi

İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde geçtiğimiz günlerde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde okuyan iki öğrenci, veli toplantısının olduğu gün okul müdürünün odasını basarak Ayhan Kökmen’i tabancayla vurarak öldürmüştü.

Okul Müdürü Ayhan Kökmen'in iki öğrenci tarafından makamında silahlı saldırıya uğrayarak ölmesinin ardından lise okuyan öğrenci ile görev yapan öğretmenler büyük travma yaşadı. Bunun üzerine Ödemiş Kaymakamı flaş bir karar alarak eğitime iki gün ara verildiğini duyurdu.

halk1.jpg

Çarşamba günü yeniden eğitim-öğretime başlanacağı açıklandı. Öte yandan saldırıyı protesto etmek için sendikalar ile okulun öğrenci ve öğretmenleri bugün yürüyüş gerçekleştirdi.

halk2.jpg

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise öldürülen okul müdürü Ayhan Kökmen'in adının ilçede bir okula verilmesi için çalışma başlattı.

halk3.jpg

İzmir'de okul müdürünü vahşice katleden öğrencinin jandarmadaki ilk ifadesinde olay için pişman olmadığı söylediği ve "Yine olsa yine yapardım" dediği belirtildi. Öğrencilerin sağlık kontrollerinde vücutlarında uyuşturucu madde kalıntısına rastlanmıştı.

Olayla ilgili gözaltına alınan 11. sınıf öğrencileri Uğurcan Y. ile İlhami P. "kasten adam öldürme", Uğurcan Y.'nin babası B.Y. ise "adam öldürmeye azmettirmek" suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, vahşi cinayeti İlhami P.'nin işlediği ve suçunu jandarmadaki sorgusunda kabul ettiği öğrenildi.

halk4.jpg

Olayın ardından yapılan sağlık kontrolünde vücutlarında uyuşturucu kalıntısı tespit edilen zanlılardan İlhami P.'nin ifadesinde, "Pişman değilim, yine olsa yine yapardım" dediği belirtilirken, İlhami P.'nin yaklaşık 3 yıl önce hasta olan kardeşini kaybettiği ve onun ardından psikolojik sorunlar yaşadığı ileri sürüldü.

siyasetcafe

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Darbeye Darbe Vuran "O" Binbaşı O Geceyi Anlattı ! İnsanın Tüyleri Diken Diken Oluyor ! İşaret fişeğini Bahçeli yaktı: Nisan’da erken seçim! İZMİR'DEKİ PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER DARBE BİLDİRİSİNİ OKUMUŞTU, HAKKINDA GÖZALTI AÇIKLAMASI YAPILDI