Haber
15 Kasım 2017 ( 628 izlenme )
Reklamlar

KİLİT İSİM YAKALANDI

İstanbul’da, terör örgütü DHKP-C'ye yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün önemli isimlerinden G.S., silahlarıyla birlikte İstanbul Maltepe'de yakalandı. Aynı örgütten uluslararası arama kararı bulunan Erdal Gökoğlu da Belçika polisi tarafından bu sabah Brüksel’de gözaltına alındı.


Edinilen bilgilere göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen ortak operasyonda, terör örgütü DHKP-C içinde ‘sorumlu’ düzeyde bulunan ve örgütün Silahlı Propaganda Birlikleri (SPB) kanadında eylem yapan G.S.’nin, Maltepe’de silahları ile birlikte yakalandı. Üzerinde 2 adet tabanca ve bu silahlara ait mermiler ile özel yazılımla korunaklı hale getirilmiş 2 adet dizüstü bilgisayar, şifreli programla korunaklı durumda olan ve içinde eylem talimatı içerdiği öne sürülen 4 adet hafıza kartı ile birlikte ele geçirilen G.S.’nin, arananlar listesinde hangi kategoride yer aldığı ise belirtilmedi.


Aynı örgütte faaliyet gösteren ve uluslararası arama kararı bulunan Erdal Gökoğlu adlı DHKP/C'linin de bu sabahBelçika polisi tarafından başkent Brüksel’de gözaltına alındığı öğrenildi.


Belçika'da yakalanan DHKP/C'li Erdal Gökoğlu, ilk olarak 26 Eylül 1999 yılındaki Ulucanlar Cezaevi isyanları ile gündeme geldi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hedef Aldınız Bahçeli varya bakın 2012`de ne diyor.. "DEVLET" gibi DEVLET ! AKP'li Fatma ŞAHİN'İN kasedi gündeme bomba gibi düştü... DEVLET BAHÇELİ: DEFALARCA UYARDI, KULAK ASMADINIZ. TARİH 19 AGUSTOS 2016 PKK'NIN TÜRKİYE'DEKİ EN KRİTİK İSMİ ÖLDÜRÜLDÜ!