Haber
15 Kasım 2017 ( 434 izlenme )
Reklamlar

ÜZÜLDÜM DEYİP SAVCIYA HERŞEYİ ANLATTI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın 'hakaret' iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunduğu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdi. Akşener ifadesinde Kahraman'ı suçladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Basın Suçları Bürosu Savcılığında ifade verdi. Akşener ifadesinde Kahraman'ı suçladı.

Akşener'in açıklamaları şöyle: "İsmail Kahraman'ı çok uzun süredir tanırım. Kendisi benim hakkımda İstanbul'da İş Dünyası Vakfı'nın iftarında pek çok kişi arasında bahsim geçerken "aaa şu Meral Kılıçdaroğlu mu?"şeklinde bir ifade kullandı.

NAMUSUMA YÖNELİK BU İFADEYE ÇOK ÜZÜLDÜM

Benim namusuma yönelik olan bu ifadeye kızdım, içerledim ve üzüldüm. Bana daha önce ‘Gelin hanım' diyen, benim de kendisine abi dediğim Kahraman'ı telefon ile birkaç kez aradım. Ancak telefonuma çıkmadı. Sonra Twitter hesabımdan açıklamada bulundum. Kendini dindar olarak gösteren bir kişi, dine de yakışmayacak ifadeler kullandı."

'BENİ FETÖ'CÜLÜKLE İTHAM ETTİ'

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre Kahraman'a yönelik sözlerinin hiçbir yerinde hakaret olmadığını savunan İYİ Parti lideri, şöyle devam etti: "Kendisi 13 Temmuz tarihinde de TBMM resmi sayfasında iddiaları reddetmemekle birlikte, masum bir teşbih olduğunu söyleyerek, beni FETÖ'cülükle itham etmiştir. Bu ifade masum bir teşbih olarak kabul edilemez. Ben kendisine kamu görevlisi olmasından dolayı hakaret etmiş değilim.

KENDİSİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDUM

Kendisi beni ‘Mal bulmuş magribi gibi ucuz ve seviyesizlikle, cahil ve art niyetli olmakla, FETÖ terör örgütünü kastederek taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçi olmakla' itham etmiştir. Ben de kendisinden şikayetçi oldum. Hakkımda 14. Asliye Hukuk Mahkemesinde 50 bin liralık tazminat davası açtı. Biz de karşı dava olarak 1 Liralık dava açtık.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adana'da Patlama Anı Görüntüleri ANALAR ŞEHİT CENAZESİNDE İSYAN ETTİ: ERDOĞAN KENDİ ÇOÇUKLARINIDA GÖNDERSİN.. Devlet Bahçeli duyunca çok sinirlendi... 'Bir daha sakın...' Şehit olan Polislerin Silahını alıp Vatan Hainlerini kovalayan VATAN yürekli abimizin anlattıkları yürekleri dağladı...